Ragdoll Lucky Amélie

Chovná stanice koček plemene Ragdoll - Lucky Amélie CZ

Jsme malá chovatelská stanice ušlechtilého plemene koček ragdoll z Frýdlantu nad Ostravicí, podhůří Beskyd. Žijeme v rodinném domku se psy a kočkami.

Naše kočky s námi žijí ve společné domácnosti a mohou se volně pohybovat po celém domě.

Ragdoll je kočička, která se podle pravidel rodí vždy bílá, po pár dnech se však již začíná zbarvovat. Říká se jí hadrová panenka.

PLEMENO: Polo-dlouhosrstých koček.

PŮVOD: Plemeno Ragdoll bylo vyšlechtěno v USA na konci 60. let 20. století.

PŘIKŘÍŽENÁ PLEMENA: Bílá perská modrooká kočka a Siamský kocour.

HMOTNOST: Kocour dosahuje hmotnosti 7 až 10 kg.

SRST: Ragdoll má jemnou a polodlouhou srst. Při šíření plemene se povoluje trojí zbarvení: colorpoint, bicolor, mitted a čtyři uznávané barvy: seal-černohnědá, blue-modrá, chocolate-čokoláda a lilac-lilová. Nově uznané barvy od 1.1.2005 - red, creme, lynx, tortie, torbie. Koťata se podle pravidel rodí bílá, ale po pár dnech se již začínají zbarvovat. Tělesně však dozrávají a i zbarvení se jim může lehce vyvíjet, tzn. tmavnout, až do třech let.

HLAVA:Hlava vytváří široký klín, v závislosti na zbarvení může mít očernalé tváře a čelisti.

OČI: Oči jsou velké a oválné. Musí být modré, jiná barva není přípustná.

TĚLO: Tělo může u samců dosahovat až do délky jednoho metru, počítá se od čumáčku až ke konci ocasu. Nohy jsou dlouhé s oválnými tlapkami.

OCAS:Ragdoll má středně dlouhý ocas.

CHARAKTER: Ragdoll je hebká, přítulná a velice poddajná a tvárná kočka. Dovede se však také velice dobře bránit, zároveň je však "stresu-odolná" a obranu používá až ve velice krajním případě. "Hadrová panenka" se jí říká proto, že při zdvižení uvolní svalstvo, a jakoby "visí". Milovníci tohoto plemene tvrdí, že Ragdoll může nepřítomnost dětí v rodině plně nahradit. Jsou vnímavé, chápavé, inteligentní, přítulné, hravé a s jinými zvířaty se dobře sžívají. Svým charakterem částečně připomínají psy. Stejně jako oni jsou totiž svému majiteli raději neustále v patách.

OSTATNÍ POPIS: Zevnějškem připomínají barmskou kočku, mají však širší hrudník, masivnější zadní část těla a silnější nohy.

PÉČE: Ragdoll potřebuje přiměřenou péči o srst. Jinak nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

DSCF8947.jpg